کد 01 یا پیام «Activation link sent to your email» به این معناست که حساب کاربری شما ایجاد شده است. اما برای فعالسازی آن باید به ایمیل خود مراجعه کنید و بر روی لینک فعالسازی موجود در ایمیل وارده کلیک کنید. در این صورت به صفحه‌ای وارد می‌شوید که سیستم از شما پسورد می‌خواهد. با وارد کردن پسورد و تکرار آن، شما وارد حساب کاربری خود خواهید شد.

بعد از وارد شدن به اکانت خود چنانچه «خروج» از حساب انجام دهید بار بعد برای ورود به صفحه ورود اپلیکیشن وارد می‌شوید. در این صفحه برای ورود باید ایمیل و رمز مرحله قبل را وارد کنید تا به اکانت خود وارد شوید.

چنانچه به ایمیل خود مراجعه کردید و لینک فعالسازی برای شما ارسال نشده بود با پشتیبانی تماس بگیرید.

کد 02 یا خطای «Permission denied» به این معناست که شما می‌خواهید عملیاتی انجام دهید که حق انجام آن را ندارید. سطوح مختلفی از دسترسی وجود دارد که عملیات مختلف در سیستم بر اساس آن انجام می‌شود. 

حق دسترسی‌ها توسط مالک یا ادمین سیستم تعیین می‌شود. در این حالت بهتر است با وی ارتباط بگیرید.

کد 03 یا خطای «Email is required» به این معناست که کاربر هیچ ایمیلی وارد نکرده است. برای حل این مشکل کافیست در فیلد «ایمیل» ابتدا ایمیل وارد شود.

کد 04 یا خطای «Invalid Email Format» حالتی را نشان می‌دهد که کاربر یک ایمیل با فرمت ناصحیح وارد کرده است. برای اصلاح کافیست ایمیل وارد شده را یکبار با دقت بررسی کنید تا خطای آن را رفع کنید و با فرمت صحیح وارد کنید. ساختار ایمیل صحیح به شکل زیر است:
[email protected]

[email protected]

کد 05 یا خطای «Internal server error» به این معناست که خطا در سمت سرور اتفاق افتاده و شما دخالتی در بروز این خطا نداشته‌اید. 

می‌توانید چند دقیقه بعد دوباره تلاش کنید کار خود را انجام دهید.

اگر دوباره تلاش کردید و باز هم این خطا ظاهر شد بعد از یک تا ۲ ساعت امتحان کنید و چنانچه باز هم با همین خطا مواجه شدید موضوع را با تیم پشتیبانی در میان بگذارید.

کد 06 به معنای این است که ایمیل وارد شده تکراری بوده و قبلا در سیستم وارد شده است. 

برای رفع این مشکل یک ایمیل جدید بسازید و با آن ثبت نام کنید.

کد 07 به معنای این است که فرمت درخواست یا ریکوئست ارسال شده از سمت اپلیکیشن ناصحیح است.

برای رفع این مشکل با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

کد 08: کد خطا به معنای ناصحیح بودن پارامتر ورودی

کد 08 به معنای این است که پارامترهای ارسالی به سرور ناصحیح است.

برای رفع این مشکل با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.