توسعه دهندگان نرم افزارهای کاربردی

خوش آمدید!

این انجمن برای حرفه ای ها و علاقه مندان به محصولات و خدمات ما است.
بهترین محتوا و ایده های کدنویسی جدید را به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید، پروفایل حرفه ای خود را بسازید و با هم به یک توسعه دهنده بهتر تبدیل شوید.

1

چطری میشه از طریق اپلیکیشن، عکس پروفایل کاربر رو آپدیت کرد؟

در پروفایل کاربر اطلاعات هر کاربر قابل مشاهده هست. در حال حاضر امکان آپلود و ذخیره عکس برای کاربر وجود نداره. چطری میشه این کار رو انجام داد؟

Put your question here.
آواتار
رها کردن
1 پاسخ
1
بهترین پاسخ

این کار به شیوه زیر قابل انجام هست:
۱- به apiهای موجود در لینک زیر مراجعه می کنیم:
https://iot.yuccasoft.com/swagger-ui/#/user-controller

۲- api مربوط به POST کاربر به این صورت هست: 

/api/user{?sendActivationMail}
در لیست پارامترها، فیلد additionalInfo بصورت آبجکت مربوط به هر گونه اطلاعات اضافه از کاربر است.

۳- کافیست در این فیلد فایل عکس را بصورت key,value قرار داد. مثلا کلید را avatar و مقدار آن را معادل با کدشده‌ی باینری عکس قرار داد. (نکته: عکس مد نظر در ابتدا باید بصورت باینری بیس ۶۴ کدگذاری شود. برای این کار ابزارها و کتابخانه های متعددی وجود دارد)

چنانچه نیاز به نمایش عکس به کاربر نیز باشد از api مربوط به GET کاربر که به صورت زیر است:
/api/user/{userId}
می‌توان استفاده کرد. به این ترتیب که عکس کاربر در فیلد additionalInfo و در کلید avatar قابل دریافت است. (رشته باینری موجود در این کلید باید توسط الگوریتم های مربوطه به عکس تبدیل شود)

نکته مهم: هر چند فیلد additionalInfo مربوط به فیلدهای دلخواه و اضافی است اما باید از افزودن فیلدهای غیرضروری و نالازم بشدت اجتناب کرد.

آواتار
رها کردن

Your Answer

Please try to give a substantial answer. If you wanted to comment on the question or answer, just use the commenting tool. Please remember that you can always revise your answers - no need to answer the same question twice. Also, please don't forget to vote - it really helps to select the best questions and answers!