توسعه دهندگان نرم افزارهای کاربردی

خوش آمدید!

این انجمن برای حرفه ای ها و علاقه مندان به محصولات و خدمات ما است.
بهترین محتوا و ایده های کدنویسی جدید را به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید، پروفایل حرفه ای خود را بسازید و با هم به یک توسعه دهنده بهتر تبدیل شوید.

1

چطری میشه از طریق اپلیکیشن، عکس پروفایل کاربر رو آپدیت کرد؟

در پروفایل کاربر اطلاعات هر کاربر قابل مشاهده هست. در حال حاضر امکان آپلود و ذخیره عکس برای کاربر وجود نداره. چطری میشه این کار رو انجام داد؟

Put your question here.
آواتار
رها کردن
1 پاسخ
1
بهترین پاسخ

این کار به شیوه زیر قابل انجام هست:
۱- به apiهای موجود در لینک زیر مراجعه می کنیم:
https://iot.yuccasoft.com/swagger-ui/#/user-controller

۲- api مربوط به POST کاربر به این صورت هست: 

/api/user{?sendActivationMail}
در لیست پارامترها، فیلد additionalInfo بصورت آبجکت مربوط به هر گونه اطلاعات اضافه از کاربر است.

۳- کافیست در این فیلد فایل عکس را بصورت key,value قرار داد. مثلا کلید را avatar و مقدار آن را معادل با کدشده‌ی باینری عکس قرار داد. (نکته: عکس مد نظر در ابتدا باید بصورت باینری بیس ۶۴ کدگذاری شود. برای این کار ابزارها و کتابخانه های متعددی وجود دارد)

چنانچه نیاز به نمایش عکس به کاربر نیز باشد از api مربوط به GET کاربر که به صورت زیر است:
/api/user/{userId}
می‌توان استفاده کرد. به این ترتیب که عکس کاربر در فیلد additionalInfo و در کلید avatar قابل دریافت است. (رشته باینری موجود در این کلید باید توسط الگوریتم های مربوطه به عکس تبدیل شود)

نکته مهم: هر چند فیلد additionalInfo مربوط به فیلدهای دلخواه و اضافی است اما باید از افزودن فیلدهای غیرضروری و نالازم بشدت اجتناب کرد.

آواتار
رها کردن

جواب شما

لطفا سعی کنید یک پاسخ اساسی بدهید. اگر می خواهید در مورد سؤال یا پاسخ نظر دهید، فقط از ابزار نظر دادن استفاده کنید لطفا به یاد داشته باشید که همیشه می توانید پاسخ های خود را اصلاح کنید - نیازی نیست به یک سوال دو بار پاسخ دهید. همچنین، لطفا رای دادن را فراموش نکنید - این واقعا کمک می کند تا بهترین پرسش و پاسخ را انتخاب کنید!