توسعه دهندگان نرم افزارهای کاربردی

خوش آمدید!

این انجمن برای حرفه ای ها و علاقه مندان به محصولات و خدمات ما است.
بهترین محتوا و ایده های کدنویسی جدید را به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید، پروفایل حرفه ای خود را بسازید و با هم به یک توسعه دهنده بهتر تبدیل شوید.

0

خطای Authentication failed و You don't have permission to perform this operation در thingsboardبه چه معناست؟

آواتار
مسعود زارعی

تفاوت خطاهای بالا در thingsboard چی هست.

آواتار
رها کردن
1 پاسخ
0
آواتار
مسعود زارعی
بهترین پاسخ

در thingsboard خطای Authentication failed به این معنی هست که کاربری با این مشخصات وجود ندارد. و معمولا وقتی پیش میاد که یوزرنیم و پسورد به اشتباه وارد شده.

خطای You don't have permission to perform this operation وقتی پیش میاد که کاربر معتبر هست و برای سیستم شناخته شده هست. اما به کار یا درخواست خاصی که میخواد انجام بده دسترسی نداره. در Swagger این خطاها زیاد پیش میاد. مثلا ممکنه بخواین نام یا لیبل یک device رو عوض کنین. بروز این خطا یعنی اینکه شما با نام کاربری جاری به دیوایس با اون id دسترسی ندارین. 

در حالت کلی خطاهای permission یا authorization مربوط به حالت هایی میشه که یک کاربر معتبر باشه اما حق انجام یک کار خاص رو نداشته باشه.

آواتار
رها کردن

Your Answer

Please try to give a substantial answer. If you wanted to comment on the question or answer, just use the commenting tool. Please remember that you can always revise your answers - no need to answer the same question twice. Also, please don't forget to vote - it really helps to select the best questions and answers!