توسعه دهندگان نرم افزارهای کاربردی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

5

خطای Authentication failed و You don't have permission to perform this operation در thingsboard به چه معناست و چطور می‌تونم این خطا رو حل کنم؟

تفاوت خطاهای بالا در thingsboard چی هست.

من توی اخرین به روز رسانی با این خطا روبرو شدم و نمی‌دونم که چطور باید او رو حل کنم.

آواتار
انصراف
1 پاسخ
1
بهترین پاسخ

در thingsboard خطای Authentication failed به این معنی هست که کاربری با این مشخصات وجود ندارد. و معمولا وقتی پیش میاد که یوزرنیم و پسورد به اشتباه وارد شده.

خطای You don't have permission to perform this operation وقتی پیش میاد که کاربر معتبر هست و برای سیستم شناخته شده هست. اما به کار یا درخواست خاصی که میخواد انجام بده دسترسی نداره. در Swagger این خطاها زیاد پیش میاد. مثلا ممکنه بخواین نام یا لیبل یک device رو عوض کنین. بروز این خطا یعنی اینکه شما با نام کاربری جاری به دیوایس با اون id دسترسی ندارین. 

در حالت کلی خطاهای permission یا authorization مربوط به حالت هایی میشه که یک کاربر معتبر باشه اما حق انجام یک کار خاص رو نداشته باشه.

آواتار
انصراف